راحت ترین کشور عرب زبان برای مهاجرت

راحت ترین کشور عرب زبان برای مهاجرت

راحت ترین کشور عرب زبان برای مهاجرت

کشورهای عربی از مناسب‌ترین کشورها برای مهاجرت هستند زیرا تعاملات گسترده‌ای با کل دنیا دارند. از طرف دیگر این کشورها کسب‌وکار کافی را برای مهاجران دارا هستند و با کمبود نیروی کار مواجه هستند. کشورهای عربی معمولاً روابط دیپلماسی سیاسی قوی‌ای با کشورهای دیگر دارند و به همین دلیل پاسپورت این کشورها ارزش و اعتبار بسیار بالایی دارد و افراد امکان سفر به کشورهای مختلف را با این پاسپورت دارند.

اگرچه امروزه به دلیل نبود نظام قضایی مستقل و نبود امنیت کافی برای تجارت، سرمایه‌گذاری در این حوزه کمی پرریسک و پرخطر است ولی افراد زیادی این کشورها را گزینه مناسبی برای تفریح و خوش‌گذرانی می‌بینند. هزینه زندگی و مخارج در کشورهای عربی تقریباً زیاد است. البته این هزینه‌ها به کشور محل سکونت و سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد. به طور مثال شهر دبی یکی از گران‌ترین شهرها برای سکونت به شمار می‌آید.

.

امارت متحده عربی، بهترین کشور عربی برای مهاجرت

کشورهای امارت متحده عربی با وجود اینکه قدمت زیادی ندارند ولی در همین زمان کم نیز توانسته‌اند یکی از قطب‌های مهم اقتصادی و گردشگری به شمار آیند. شهری همانند دبی قطب بیزینس‌های پایدار است و افراد می‌توانند ثروت خود را در این شهر سرمایه‌گذاری کنند. همچنین شهری همانند امارات یکی از معتبرترین پاسپورت‌های کشورهای عربی را دارد و با اخذ پاسپورت افراد می‌توانند به شهرهای مختلف دنیا سفر کنند.

 

این کشور یکی از شگفتی های جهان عرب در کل دنیا به شمار می آید و سالانه علاوه بر میلیون ها گردشگر، افراد بسیاری را به عنوان نیروی کار بین المللی جذب می کند.

با همه فشارها و حجم توریست هایی که روزانه به امارات وارد می شوند، شگفت انگیز است که بدانید این کشور هنوز هم کشوری امن برای گردشگری محسوب می شود. جنایت خشونت آمیز به ندرت در آن اتفاق می افتد. جنگ و تروریسم که برخی از کشورهای خاورمیانه هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند، در امارات وجود ندارد. بنابراین اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید، می توانید به راحتی و با خیال آسوده مقدمات سفر خود را آماده کنید.

البته در حال حاضر با توجه به حضور مهاجرین زیاد در امارات متحده عربی، پیدا کردن کار کمی سخت شده است. اما اگر بتوانید یک موقعیت شغلی مناسبی در این کشور پیدا کنید، آینده شما تضمین می شود. زیرا امارات به سرعت در حال توسعه است و پیشرفت در آن همچنان ادامه دارد. شما می توانید از سه طریق برای پیدا کردن کار در امارات اقدام کنید:

 
 • جستجوی آنلاین شغل
 • مراجعه به موسسات مجاز کاریابی
 • ورود به امارات با ویزای توریستی و پیدا کردن کار

در هر سه روش شما باید ابتدا یک کارفرما پیدا کنید که به تخصص و مهارت شما نیاز داشته باشد. سپس می توانید با قرارداد کاری که در دست دارید برای گرفتن ویزای کار امارات اقدام کنید. از طرف دیگر پاسپورت امارات بیشترین اعتبار را در میان کشورهای عربی دارد.

 

امارت متحده عربی، بهترین کشور عربی برای مهاجرت

کشور امارات متحده عربی قدمت زیادی ندارد و از اتحاد چند بخش تشکیل‌شده است. اما این کشور به‌رغم تاریخ کوتاه‌مدت خود توانسته به یکی از مراکز پر جنب‌وجوش گردشگری و اقتصادی در منطقه خاورمیانه تبدیل شود. شهری مثل دبی فرصت‌های بی‌شماری را برای خلق ثروت و ایجاد بیزنس‌های پایدار ایجاد کرده است. از طرف دیگر پاسپورت امارات بیشترین اعتبار را در میان کشورهای عربی دارد. شهروندان امارات می‌توانند به‌راحتی به نقاط مختلف دنیا سفر کنند. 

 

کدام کشورهای عربی برای کار و زندگی مناسب‌تر هستند؟

کشورهای حاشیه خلیج‌فارس بهترین کشورها برای مهاجرت به شمار می‌آیند. این کشورها تعاملاتی گسترده با دنیا دارند و از طرف دیگر کسب‌وکارهای زیادی در این کشورها فعالیت دارند. از طرف دیگر داد و ستد این کشورها و دیپلماسی سیاسی قوی باعث شده که پاسپورت کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در دنیا هم اعتبار بالایی داشته باشد و امکان سفر به کشورهای مختلف فراهم شود.

 

قطر، کشور کوچک و ثروتمند خلیج‌فارس

قطر یکی از کوچک‌ترین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است. این کشور کوچک اما منابع بزرگی از نفت و گاز دنیا را در اختیار دارد. همین مسئله باعث شده که ثروت زیادی نصیب حاکمان و مردم قطر شود. در سال‌های اخیر قطر سرمایه‌گذاری‌هایی زیادی برای توسعه خود انجام داده است.

از طرف دیگر حضور شرکت‌های خارجی و لابی‌های گستره نیز به بهبود چشمگیر وضعیت اقتصادی این کشور کمک کرده است. دریافت میزبانی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ را می‌توان یکی از دستاوردهای بزرگ قطر در میان تمامی کشورهای عربی و خاورمیانه‌ای دانست. وضعیت با ثبات اقتصادی باعث شده که کار و زندگی در قطر ایده آل و باکیفیت باشد. با اخذ اقامت دائمی قطر سفر به اروپا، آمریکا و حتی دریافت اقامت اروپا نیز با سهولت بیشتری قابل انجام است.

از کوچک‌ترین کشورهای عربی، کشور قطر است که با وجود پهناور نبودن این کشور، منابع بزرگی از نفت و گاز را داراست. همین دلیل باعث پیشرفت چشمگیر اقتصادی این کشور شد و افراد زیادی می‌توانند برای کار و سرمایه‌گذاری در این زمینه به این کشور مهاجرت کنند. این کشور از وضعیت با ثبات اقتصادی برخوردار است که برای زندگی‌کردن و کار اهمیت زیادی دارد.

 

عمان، کشور خوش‌نام دنیای عرب

عمان یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت و زندگی در میان کشورهای عربی محسوب می‌شود. عمان هم در ۵۰ سال اخیر قدم‌های زیادی در مسیر توسعه برداشته و توانسته پیشرفت‌های چشم‌گیری را به دست آورد. شرایط مناسب اقتصادی خیل عظیمی از استعدادهای و منابع انسانی را به سمت عمان سوق داده است. زندگی در این کشور زیبا و خوش‌نام حاشیه خلیج همیشه فارس می‌تواند برای علاقه‌مندان یک فرصت بی‌نظیر باشد. پاسپورت عمان نیز در اکثر کشورهای معتبر و مهم دنیا شناخته‌شده و از ارزش بالایی برخوردار است.

 

عمان از زیباترین کشورهای عربی برای مهاجرت

یکی از بهترین کشورهای عربی برای مهاجرت کردن کشور عمان است که این کشور در ۵۰ سال اخیر پیشرفت گسترده‌ای را داشته و توانسته است در مسیر توسعه گام بردارد. پس این کشور یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت به کشورهای عربی است. کشور عمان دارای شرایط اقتصادی بسیار مناسب و منابع انسانی بالایی است که در حاشیه خلیج همیشه فارس قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. پاسپورت این کشور نیز از جمله پاسپورت‌های معتبر دنیا به شمار می‌آید.

 

بحرین، مروارید خلیج و کشوری مناسب برای زندگی

بحرین یکی دیگر از کشورهای توسعه‌یافته حاشیه خلیج‌فارس است. این کشور کوچک به خاطر دسترسی به منابع طبیعی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی توانسته رشد چشم‌گیری را تجربه کند. حقوق نیروی کار در بحرین بالا و مناسب است. از طرف دیگر این کشور فرصت‌های مناسبی در اختیار کسانی قرار داده که می‌خواهند کسب‌وکار خود را توسعه دهند.

بحرین نیز جزو کشورهای حاشیه خلیج‌فارس قرار دارد. این کشور کوچک به دلیل داشتن منابع طبیعی و انسانی بالا و سرمایه‌گذاران کلان شرکت‌های خارجی، توانسته است در چندین سال اخیر رشد بی‌نظیری را کسب کند. این کشور مناسب افرادی است که می‌خواهند کسب‌وکار و بیزینس خود را توسعه دهند.

 

مدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کشورهای عربی

همان‌طور که گفتیم یکی از دلایل مهاجرت به کشورهای عربی می‌تواند به‌قصد کارکردن و راه‌اندازی بیزینس در کشور مقصد باشد. از شرایط ویزای کاری در این کشورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن سن حداقل ۲۴ و حداکثر ۴۰ سال
 • دارا بودن مهارت و تخصص و سابقه کاری در حوزه کاری مربوطه حداقل به مدت ۵ سال
 • داشتن بیمه مرتبط به مدت ‌زمان ۵ سال
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس ۶ (که این نمره توسط کارفرما مشخص می‌شود و ممکن است برخی کارفرماها نمرة بیشتری را ملاک قرار دهند)
 • داشتن تاییدیه شغلی از جانب کارفرمای خارجی
 • تسلط به زبان عربی در این‌گونه کشورها یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

در صورت پیشنهاد شغلی کارفرمای خارجی و داشتن شرایط بالا، شما می‌توانید از طریق ویزای کاری اقدام به مهاجرت به کشورهای عربی کنید. کشورهای عربی به دلیل دارا بودن منابع عظیم نفت و گاز، می‌تواند شغل مناسبی برای افرادی باشد که در این زمینه تخصص کافی دارند.

 

از جمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کردن به این کشورها به شرح زیر است:

 
 • کپی پاسپورت و داشتن ۸ ماه اعتبار الزامی است.
 • گواهی عدم سوء پیشینه و جرایم برای افراد
 • گواهی پزشکی سلامت جسمی و روحی و روانی
 • فرم درخواست کار توسط کارفرما به‌صورت ترجمه‌شده به دو زبان عربی و انگلیسی که باید به تایید کارفرمای خارجی برسد و آن را کامل کند.
 • دو عدد عکس ۴*۶ که در سال جاری گرفته شده باشد.
 

بازار کار موجود در کشورهای عربی

همان‌طور که می‌دانید درآمد اصلی کشورهای عربی از صادرات نفت و گاز تأمین می‌شود. به همین دلیل شاخص زندگی در این کشورها بالا بوده و همه‌ساله افراد زیادی از نقاط دنیا به این کشورها مهاجرت می‌کنند. از طرف دیگر میزان درآمد و حقوق کارمندان در این‌گونه کشورها نسبت به کشورهای اروپایی بسیار بیشتر است و این خود مهم‌ترین عاملی است که مهاجران زیادی برای کار به این کشورها می‌آیند.

علاوه بر این موارد دولت از کارکنان این کشور مالیاتی دریافت نمی‌کند و افراد و مهندسانی که در زمینه نفت و گاز تخصص دارند و حداقل ۵ سال سابقه کاری دارند، شرایط بسیار مناسبی برای مهاجرت به کشورهای عربی دارند.

 

سخن پایانی

کشورهای عربی دارای اقتصاد مناسب و شرایط مطلوب مهاجرت هستند. مزایای این کشورها این است که دولت مالیاتی از کارکنان دریافت نمی‌کند. کسب‌وکارهای فعالی در زمینه نفت و گاز در این کشورها وجود دارد که همه‌ساله مهندسان زیادی به این کشورها مهاجرت می‌کنند. اگرچه در برخی شهرهای آن نظیر دبی هزینه زندگی بسیار بالا است و از گران‌ترین شهرها به شمار می‌آید ولی این شهر دارای کسب‌وکار فعال فراوانی است.

 

اخذ اقامت در کشورهای عربی کمی دشوارتر از کشورهای اروپایی است ولی درآمد کشورهای عربی بسیار بالاتر از کشورهای اروپایی است. به ‌طور کلی اگر قصد مهاجرت به کشورهای عربی را دارید کشورهایی نظیر عمان، قطر، بحرین و … گزینه‌های بسیار مناسبی از نظر اقتصادی هستند.

چون زیربنای اقتصادی کشورهای عربی بر پایه نفت و گاز و پتروشیمی است، افرادی که در زمینه مهندسی نفت و گاز تخصص و ۵ سال سابقه کاری دارند، شرایط کاری بسیار مطلوبی را پیش رو خواهند داشت.

ثبت دیدگاه جدید

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *